3 kwietnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty z nauki płynnego czytania dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczenia „z książką na głowie”, następnie każdy z uczestników miał za zadanie odczytać osiem zdań z książki, którą wcześniej sam wybrał i wypożyczył do domu. Dzieci chętnie robiły zadania, które pozwoliły ćwiczyć ich wiedzę z zakresu tworzenia sylab i słów. Podczas zajęć młodzi czytelnicy wraz z bibliotekarzami wspólnie czytali „Jasia i Małgosię” Vojtěch Kubašta książkę typu pop-up, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zainteresowaniem podczas wspólnych spotkań. Uczestnicy wraz z bibliotekarzami rozwiązywali krzyżówkę o na temat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jesteśmy dumni z naszych uczestników! Miłą niespodzianką, był kolejny już, mini spektakl zainicjowany przez dzieci dla pozostałych uczestników. Serdecznie dziękujemy za spotkanie pełne uśmiechu! Do zobaczenia 17 kwietnia 2023 r.