15 marca 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty sensoplastyczne dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia rozpoczęto od kolorowania mandali oraz wyklejania obrazka kaszą. Tego typu zabawy pozwalają najmłodszym wzmocnić kontrolę ruchów głowy oraz motorykę małą. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję przeplatać przyklejony makaron penne do kartonu sznurkiem, co pozwoliło ćwiczyć zręczność. Ostatnim zadaniem było stworzenie przez dzieci wież z makaronu, słomki i ciastoliny.

Dzieci zabrały swoje prace do domu, aby móc się pochwalić bliskim. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję do wypożyczenia książek i gier. Zajęcia poprowadziła młodsza bibliotekarka Karolina Malec. Jesteśmy szczęśliwi, że warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników. Są one w naszej bibliotece przede wszystkim nauką poprzez zabawę.

Zapraszamy serdecznie wszystkie zapisane dzieci na następnie zajęcia już 29 marca 2023 r.