Za nami ferie zimowe 2023. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała cykl zajęć pt. "Kreatywne pracownia plastyczna", podczas których propagowaliśmy czytelnictwo, kreatywne spędzanie wolnego czasu poprzez zabawy edukacyjne, plastyczne i ruchowe.

W pierwszym tygodniu ferii zorganizowaliśmy dzień Tik-Toka. Wspólnie odkrywaliśmy  umiejętności taneczne. Prowadziliśmy warsztaty robienia witraży z koralików HAMA.  W środę z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika wybraliśmy się do planetarium by obejrzeć seans  „Poznaj tajemnice układu słonecznego. Po powrocie z planetarium wspólnie wykonaliśmy makiety układu słonecznego. W czwartek odwiedziliśmy  Kino Eva by obejrzeć  film pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”. Odbyła się również noc walentynkowa pełna atrakcji takich jak: zabawy z  chustą Klanzą, malowanie buziek czy też pisanie sobie miłych słów na serduszkach. Bibliotekarze ujawnili swoje aktorskie talenty podczas minispektaklu „Zakochany Kurczak”.  Dzieci nagrodziły bibliotekarzy gromkimi brawami. Nasi najmłodsi sprawdzili swoje literackie umiejętności podczas pisania wiersza dla bibliotekarzy.

W drugim tygodniu ferii  odbyły się zajęcia z robotyki Lego Spike i programowania urządzeń. Stworzono automatyczne maszyny własnej konstrukcji, a także te z programu. Graliśmy w planszówki, takie jak: „Scrabble”, „Kiki Ricky”, „Halli Galli’ itp. Wspólnie układaliśmy puzzle. Jak się okazało nasze pacynki z ulicy Sezamkowej wciąż cieszą dzieci… W środę odbył się dzień listonosza. Nasi najmłodsi uczestnicy ferii wraz z bibliotekarzami wybrali się na pocztę, aby poznać wszelkie tajemnice związane z wysyłaniem listów i paczek. Poznaliśmy rys historyczny naszej poczty. Pracownicy pokazali nam różne zakamarki i przekazali dużo niezbędnej wiedzy. Obejrzeliśmy kronikę, a także samodzielnie stemplowaliśmy pocztówki. Po zajęciach była okazja do wypożyczania książek i gier, a także do zapisywania się do naszej biblioteki.

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i za pomoc w organizacji ferii.

Część materiałów plastycznych oraz bilety zostały zakupione przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.

Bibliotekarze