22 lutego 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbył się dzień listonosza, podczas którego dzieci wraz z bibliotekarzami udali się na pocztę, aby poznać proces wysyłki listów i paczek. Pracownicy poczty w Międzyzdrojach pokazali nam jak wygląda cały proces wysyłki. Dowiedzieliśmy się jak prawidłowo ostemplować korespondencję oraz jak oznakować worki do przenoszenia listów i paczek. Nasi najmłodsi mogli przyjrzeć się pracy kasjerów na sali obsługi interesanta. Po powrocie dzieci napisały list do siebie za 10 lat. Podczas warsztatów plastycznych dzieci ozdabiały szklane butelki za pomocą cekinów, tasiemek oraz wstążek.  Następnie umieściły w nich wcześniej napisane listy, które zabrały ze sobą  do domu na pamiątkę miło spędzonego czasu.

Serdecznie dziękujemy za pani Ewie Pawlak, naczelnik poczty w Międzyzdrojach oraz pracownikom za pomoc w organizacji ferii i umożliwienie zwiedzenia poczty w Międzyzdrojach.

Część materiałów plastycznych zostało zakupionych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2023 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.