Miło nam poinformować, iż Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Wiklina” w Wapnicy otrzymały dofinansowania w kwotach 5000,00 złotych na realizację 2 projektów „Jedzenie zbliża ludzi – rodzinne warsztaty kulinarne”, „Polsko-ukraińska Noc Kupały” w ramach Programu Marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2022-2024.

Autorką w/w projektów jest Dyrektor międzyzdrojskiej Biblioteki, członek MS Rodzina – Andżelika Gałecka.
Członkowie „Rodziny” i KGW „Wiklina” przy wsparciu uczniów, grona pedagogicznego SP nr 2 w Wapnicy, międzyzdrojskich bibliotekarzy, ratowników WOPR i strażaków z OSP Lubin oraz zaangażowaniu wolontariuszy, zorganizują następujące wydarzenia kulturalno-edukacyjne, które odbywać się będą w Wiklinie w Wapnicy, na plaży w Wapnicy oraz w międzyzdrojskiej bibliotece:
- warsztaty kulinarne „Wspólnie gotujemy barszcz ukraiński”, „Nie marnujemy żywności – młodzieżowe sałatki i zdrowe przekąski”, „Pierniczkowe pisanki polsko-ukraińskie” (luty – kwiecień 2023)
- warsztaty krawieckie „Szyjemy świętojańskie stroje”, warsztaty rękodzielniczo-krawieckie „Wijemy wianki”, sprzątanie plaży w Wapnicy, festyn „Noc Kupały” połączony z puszczaniem wianków, ogniskiem, wspólnym śpiewem z zespołem Osada Pieśni Grodno, (kwiecień – czerwiec 2023)
W ramach projektu zostanie zakupiona m.in. kuchenka z piekarnikiem, maszyna do szycia overlok, żelazko do Wikliny w Wapnicy, tkaniny, materiały florystyczne, akcesoria krawieckie, artykuły spożywcze, naczynia jednorazowe.
Mamy nadzieję, iż dzięki realizacji projektów zachęcimy lokalną społeczność, młodzież i gości z Ukrainy do integracji a organizowane zajęcia będą początkiem cyklicznych rodzinnych działań wokół ekologii, rękodzieła artystycznego, tradycji oraz zdrowego odżywiania się. Realizacja projektów będzie służyć wzmacnianiu więzi między instytucjami z Gminy Międzyzdroje a organizacjami pozarządowymi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły już wkrótce.
"Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego"

@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR