1 lutego 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się kolejne warsztaty sensoplastyczne dla dzieci w wieku 5-6 lat. Zajęcia rozpoczęto od odczytania bajki o Świstaku Gutku. Po wysłuchaniu bajki  dzieci miały za zadanie pokolorowanie pastelowymi kredkami portret przedstawiający główną postać z historyjki. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali ćwiczenia plastyczne, między innymi: wyklejanie obrazka plasteliną w wyznaczonych miejscach oraz grzechotki z wykorzystaniem kasz i butelek pet. W ramach relaksu dzieci otrzymały folię bąbelkową, która była miłym akcentem na zakończenie zajęć. Dzieci zabrały swoje prace do domu, aby móc się pochwalić bliskim. Uczestnicy warsztatów mieli tez okazję do wypożyczenia książek i gier. Zajęcia poprowadził młodszy bibliotekarz Karolina Malec. Jesteśmy szczęśliwi, że zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych czytelników. Zajęcia sensoplastyczne w naszej bibliotece to przede wszystkim nauka poprzez zabawę.

Zapraszamy serdecznie wszystkie zapisane dzieci już 15 marca 2023 r.