1 lutego 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów z Liceum Społecznego im. prof. Piotra Zaremby z Dziwnowa, podczas której młodzież zwiedzała nową siedzibę biblioteki i poznała jej zakamarki. Opowiedziano uczniom o funkcjonowaniu książkomatu, wrzutni na książki, drukarek 3D oraz o rozwiązaniach dot. dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, które zastosowano w nowej bibliotece, m.in. o pętlach indukcyjnych czy planach tyflograficznych. Następnie rozmowa toczyła się o projektach, w ramach których można otrzymać dofinansowania np. Międzyzdrojski Budżet Obywatelski, Program Społecznik, Infrastruktura Bibliotek. Dyrektor biblioteki, Andżelika Gałecka, opowiedziała o zbiorach dostępnych w bibliotece m.in. grach planszowych, książkach w języku ukraińskim, książkach z dużą czcionką, a także o Kronikach Międzyzdrojów. Spotkanie z młodzieżą było okazja do swobodnej rozmowy na temat bibliotek, ich funkcjonowania oraz formach zachęcenia młodych czytelników do korzystania z oferty biblioteki. Było nam bardzo miło gościć uczniów z Dziwnowa, życzymy im sukcesów w dalszej edukacji i zachęcamy do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki w Międzyzdrojach.