Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach po raz kolejny włączyła się do zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbył się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą”.

Bibliotekarze: Anita Cieślak, Andżelika Gałecka, Karolina Malec, Małgorzata Olborska i Szymon Głod zorganizowali kiermasz książek

w Międzynarodowym Domu Kultury. Nasze stoisko odwiedziło wielu mieszkańców i turystów, którzy hojnie wrzucali pieniądze do puszki. Pracownicy Biblioteki 29 stycznia 2023 r. prowadzili kiermasz od godziny 13:00 do 18:00, podczas którego zbierali pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bibliotekarze zebrali na kiermaszu: 1278,60 zł. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Międzyzdroje za przekazane książki na kiermasz.

W sobotę 28.01.2023 w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby przy SP nr 1 w Międzyzdrojach odbył się turniej piłki nożnej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem rozgrywek był Klub Sportowy „Fala”, zaś partnerem SP nr 1 w Międzyzdrojach, międzyzdrojska Biblioteka. W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Wygrała drużyna z miejscowości Czarne z województwa pomorskiego. W czasie spotkania można było zjeść pyszną zupę bądź przeróżne słodkości. Zebrano: 2632,70zł i 2 euro.

Serdecznie podziękowania za wsparcie organizatorzy kierują do Katarzyny i Łukasza Mędry z restauracji Neptun, Aleksandry Głod i pracowników Domu Wczasów Dziecięcych, Agnieszki Sokół, Natalii Radobenko, Joanny Głowackiej, Iwony Moroz, Edyty Sałaty, Edyty Zakrzewskiej, Aleksandry Michałowskiej, Magdaleny Kani.

Wszyscy biorący udział w tej szlachetnej akcji okazali wielkie serce. Do zobaczenia za rok!