5 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy oraz 13 i 14 grudnia 2017 r. w bibliotece w Międzyzdrojach zorganizowano rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Fabryka ozdób świątecznych”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Przez 3 dni w rodzinnej atmosferze dzieci, młodzież i dorośli wykonywali piękne ozdoby choinkowe.

Powstały tiulowe bombki, bombki decoupage z masą śniegową, popcornowe łańcuchy i eko-gwiazdy . Dzieci zabrały wykonane przez siebie prace do domu, by ozdobić świątecznie domy. Cześć dekoracji zawisło na bibliotecznej choince. Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2017 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu "KLUBIK RODZINNY - OD JUNIORA DO SENIORA" dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie "Rodzina". Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom, babciom, wolontariuszom za pracę, dobrą zabawę i pomoc w zajęciach plastycznych. Już dziś zapraszamy na kolejne warsztaty plastyczne, które odbędą się w bibliotece w styczniu podczas ferii zimowych. Zapraszamy również do międzyzdrojskiego amfiteatru na stoisko biblioteki i Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, które będziemy prowadzić w najbliższą sobotę od godziny 12:00 podczas III Międzyzdrojskiego Jarmarku Świątecznego i Festiwalu Choinki. Dochód z kiermaszu naszych ozdób zostanie przekazany na konto Stowarzyszenia z przeznaczeniem na cele statutowe.