23 listopada 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu „Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości - szkolenia, warsztaty, zabawa z drukarkami 3D dla dzieci i młodzieży”. Tym razem przygotowaliśmy wystawę oraz lekcję pokazową drukowania przestrzennego. Na zajęcia przybyli dzieci z rodzicami, seniorzy oraz wszyscy zainteresowani tego typu technologią. Spotkanie rozpoczęliśmy teorią, którą m.in. dzieliły się dzieci uczęszczające na warsztaty. Następnie przeszliśmy do działań praktycznych. By umilić nasze wspólne spotkanie, bibliotekarze przygotowali dla gości także mały poczęstunek.
Zainteresowanie drukiem przestrzennym było bardzo duże, również wśród osób dorosłych. Być może w przyszłym roku zrealizujemy kolejne zajęcia z druku 3D. Wkrótce podamy więcej informacji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie. Podziękowania kierujemy także do Pana Jacka Schabowskiego, naszego instruktora, który prowadził zajęcia bez pobierania honorarium oraz do Pani Eweliny Cieślikiewicz za przygotowanie przepysznych rogalików.
Realizacja projektu ”Międzyzdrojska Biblioteka Przyszłości - szkolenia, warsztaty, zabawa z drukarkami 3D dla dzieci i młodzieży” jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Społecznik na lata 2022-2024” zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
@PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews #PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR