14 lipca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki pt. „Spotkanie z dreszczykiem”. Tematem przewodnim była książka autorstwa Michelle Richmond „I że cię nie opuszczę”. Uczestnicy spotkania zastanawiali się nad fenomenem powieści kryminalnych, których najważniejszą bazą fabuły jest przestępstwo, najczęściej przyjmujące postać morderstwa. Padły również stwierdzenia, że czytanie książek tego gatunku usprawnia logiczne myślenie i wzmacnia budowanie emocji.

W tytułowym thrillerze psychologicznym Michelle Richmond „I że cię nie opuszczę” młode małżeństwo przystępuje do elitarnego klubu pod nazwą Pakt. Rodzi to jednak wiele niebezpieczeństw, a wyjście z tej trudnej sytuacji nie jest taką prostą sprawą. Podczas spotkania goście zastanawiali się dlaczego ludzie wplątują się w trudne sprawy i niebezpieczne sytuacje. Być może jest to częścią tej „ciemnej” ludzkiej natury. Podczas rozmowy okazało się, że kryminały, thrillery to nie tylko „literatura wagonowa” ale na wszelkie okazje. Wspominano o autorach tego gatunku takich jak min. Harlan Coben, Jo Nesbo czy Remigiusz Mróz. Nie omieszkano wspomnieć również o mistrzyni kryminałów - Agacie Christie i jej fenomenalnej powieści „Morderstwo w Orient Expressie”. Podczas spotkania padła propozycja napisania kryminału przez jednego z uczestników. Akcja miałaby się dziać na wyspie Wolin. Czy doczekamy się takiej powieści? Czas pokaże?Spotkanie przebiegło w kameralnej i miłej atmosferze. Dla uczestników został przygotowany słodki poczęstunek.

Bibliotekarze serdecznie zapraszają już w sierpniu na kolejne spotkanie DKK w międzyzdrojskiej bibliotece.