31 marca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się drugie Rodzinne Warsztaty Plastyczne pt. „Serce dla Ukrainy”. Zajęcia miały na celu integracje rodzin z Polski i z Ukrainy. Tym razem uczestnicy wykonali kotki i myszki ze starych książek, składając odpowiednio ich strony oraz wycinając i naklejając m.in. oczka, uszy i noski. Następnie dzieci wraz z opiekunami wykonały kolorowe łapacze snów, niektóre w barwach ukraińskiej flagi. Łapacze snów powstały z papierowych talerzyków, bibuły, włóczek, piórek i cekinów. Na zakończenie uczestnicy warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejne stacjonarne warsztaty odbędą się już 7 kwietnia 2022 r. (czwartek) o godz. 16.00, podczas których będziemy wykonywać kartki wielkanocne. Natomiast od 4 do 15 kwietnia 2022 r. najmłodsi czytelnicy będą mogli odbierać pakiety plastyczne, w których znajdą materiały na wykonanie kolorowej pisanki lub baranka wraz z instrukcją. Serdecznie zapraszamy.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.