Za nami ostatnia odsłona projektu „Aktywna Wyspa Możliwości”. 28 marca 2022 r. w siedzibie Fundacji Teatr Teatr w Domysłowie odbyły się warsztaty teatralne pt. „Baśń o Królowej Wyspy Wolin”. Jest to autorski projekt muzyczny i teatralny Fundacji Teatr Teatr. Twórcą scenariusza jest Brygida Borecka, aranżacje muzyczne i nagrania zrealizował Maciej Borecki, a  instrumentację wykonał Waldemar Borecki. Warsztaty teatralne stały się dla nas inspiracją do kontynuowania dalszej współpracy. Bez żadnych prób, na pełnym luzie, udało nam się stworzyć spektakl, który dał nam dużo radości i pozwolił choć na chwilę oderwać się od codzienności.

Warsztaty sfinansowano z mikrograntu w ramach konkursu dotacyjnego „Akademii Lokalnego Lidera OWES Szczecin – Edycja 2020-2023 w kwocie 1500,00. „Aktywna Wyspa Możliwości” to projekt polegający na współpracy KGW, stowarzyszeń, fundacji, biblioteki, których przedstawiciele wzięli udział w „Akademii Lokalnego Lidera” w Międzyzdrojach od 25.10.2021-10.01.2022 i będzie składał się z cyklu warsztatów pokazujących różnorodność, ale i chęć dzielenia się doświadczeniami i umiejętnościami członków podmiotów ekonomii społecznej w powiecie kamieńskim. W realizację projektu zaangażowali się przedstawiciele: KGW „Wiklina” w Wapnicy, KGW Dargobądz, KGW Zastań, Fundacji Teatr Teatr z Domysłowa, Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach jest partnerem w projekcie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniach związanych z naszym projektem. Realizując go udowodniliśmy, że w partnerstwie lokalnych instytucji kultury, stowarzyszeń, KGW i fundacji drzemie ogromna siła i potencjał dający wiele możliwości do różnorakich aktywności.