Kochani Czytelnicy, z radością informujemy, że międzyzdrojska Biblioteka przystąpiła do realizacji projektów w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 r. Zostały zakupione książki z dużym drukiem, które są

bardzo przydatne dla osób z dysfunkcjami wzroku. Bibliotekarze postanowili wyjść na przeciw osobom, które nie są w stanie czytać książek w standardowym formacie i powiększyli, istniejący już w wypożyczalni, dział książek z dużą czcionką. W ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 r. realizowany jest projekt „BIBLIOTEKA DLA OSÓB Z DYSFUNKCJAMI WZROKU, SŁUCHU I SENIORÓW – WYPOŻYCZALNIA CZYTAKÓW, CZYTNIKÓW I KSIĄŻEK Z DUŻĄ CZCIONKĄ”. Obecnie zakupiliśmy książki, już niedługo będą dostępne czytaki i czytniki. Chcemy, by seniorzy i osoby z dysfunkcjami, mimo utrudnień zdrowotnych, nie rezygnowali z książek. Z myślą o nich rozszerzyliśmy dział, głównie beletrystyki, który pozwoli im cieszyć się literaturą. Zachęcamy do wypożyczania nowości książkowych z tego działu, które są już dostępne. Międzyzdrojska Biblioteka w 2022 roku podpisała umowę z LEGIMI. „E-booki i audiobooki w bibliotece” to drugi projekt społeczny, który jest kontynuacją projektu z Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok i na który nasza Biblioteka otrzymała dotację. W międzyzdrojskiej Bibliotece cieszy się on bardzo dużym powodzeniem. Czytelnicy chętnie zgłaszają się po bezpłatne kody do LEGIMI, by uzyskać dostęp do tysiąca książek w wersji elektronicznej. Idziemy z duchem czasu i dbamy o swoich czytelników, zapewniając im coraz to nowe rozwiązania! Zapraszamy do korzystania z oferty naszej Biblioteki!