Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprasza dzieci do skorzystania z atrakcji, jakie przygotowali dla nich bibliotekarze na ferie zimowe w okresie od 31 stycznia do 12 lutego 2022 r. Dla dzieci zostały przygotowane

pakiety plastyczne do samodzielnego wykonania w domu. Każde dziecko wraz z rodzicami/opiekunami będzie mogło stworzyć kota z rolek po papierze toaletowym, ozdobić drewnianą ramkę, wykonać walentynkowe serce z cekinów i zrobić wspaniałą karnawałową maskę. W pakiecie będą znajdowały się trzy prace plastyczne. Pracownicy Biblioteki zachęcają również do przyjścia na „Gry bez prądu” w środy od 16.00 do 18.00 (max. 15 osób). To wspaniała okazja, by odpocząć od telefonów, komputerów i przenieść się w świat gier planszowych. Nowością, z jakiej dzieci będą mogli skorzystać to zajęcia z programowania robotów LEGO, które odbędą się w poniedziałki od 16.00 do 18.00 (max. 15 osób). Będzie można dowiedzieć się, jak zbudować konstrukcję z klocków LEGO i sprawić, by zaczęła się ona poruszać. Warto także wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „POMAGANIE JEST FAJNE”, który skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników jest nadesłanie 1 pracy plastycznej inspirowanej książką, w której występuje pomaganie - ktoś niesie pomoc słabszym, np.: „Czerwony kapturek”, „Kopciuszek”, „Opowieści z Narni”, „Tajemniczy ogród”, „Robinson Crusoe”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Baltic – pies, który płynął na krze”, „Gdzie jesteś, Cukierku?”, „Smyk, uprowadzony szczeniak”, „Misia i jej mali pacjenci”, „Zezia i Giler”. Ważne, by na odwrocie pracy należy umieścić: tytuł książki, która była inspiracją i napisać jedno zdanie uzasadniające jej wybór; imię, nazwisko i wiek autora pracy; nazwę szkoły lub instytucji oraz imię i nazwisko opiekuna/instruktora. Wykonane prace na konkurs należy składać w Bibliotece w Międzyzdrojach. Szczegółowe informacje dostępne są w bibliotece. Wszystkie zajęcia zostaną przeprowadzone zgodnie z zasadami obowiązującymi podczas pandemii.