Międzyzdrojska Biblioteka od lat dba o kreatywny rozwój dzieci i młodzieży, organizuje wiele zajęć, warsztatów, konkursów, w których biorą udział całe rodziny artystycznie spędzając wolny czas. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, postanowiliśmy zorganizować cykl rodzinnych warsztatów plastycznych w plenerze.

Zajęcia będą organizowane we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Nasze plenerowe „Czwartki artystyczne” odbywać się będą na promenadzie - obok Informacji Turystycznej w każdy wakacyjny czwartek w godzinach 11:00-13:00. Uprzejmie prosimy o przestrzeganie reżimu sanitarnego i dystansu społecznego podczas zajęć. Chcemy, by najmłodsi spędzili czas kreatywnie, ale i bezpiecznie. Biblioteka, MDK oraz OPS zapewniają materiały plastyczne, rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji rąk i stolików. Wspólnie z rodzicami i prowadzącymi zajęcia wykonamy morskie ramki, lampiony, stworki z rolek, witraże z koralików Hama, kolorowe rybki z gipsu i pudełeczka na biżuterię - co tydzień coś innego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, małych i dużych, miłośników rękodzieła. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Część materiałów plastycznych na warsztaty zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach.