Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 19 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zapraszają na kiermasz "Pociąg do książki – książka do pociągu. Przystanek Biblioteka".

Kiermasz odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. (piątek) przed budynkiem biblioteki od godz. 10:00 do 18:00. Książki będzie można kupić za symboliczną kwotę od 1 zł do 10 zł! Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup nowych książek do biblioteki. Podczas kiermaszu będą obowiązywać zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

Kiermasze książek, głównie nasz wakacyjny kiermasz „Książka za 1 zł”, od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy mogą kupić podręczniki szkolne, bajki, lektury, kryminały, beletrystykę… Przez cały rok gromadzimy od mieszkańców książki, które im są już nie potrzebne. Kiermaszowi od lat przyświeca reguła: Co dla niektórych jest zbędną lekturą dla innych okazuje się cennym „białym krukiem”. Jest to również doskonała forma propagowania czytelnictwa – na książkę za 1 zł przecież stać każdego.