Miło nam poinformować, że w czytelni  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach możecie bezpłatnie korzystać ze zbiorów chronionych prawem autorskim za pośrednictwem terminalu Academiki.

Academica to polski system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych administrowany przez Bibliotekę Narodową. To dostęp do ponad 3 mln książek i czasopism naukowych z różnych dziedzin. Celem systemu jest ułatwienie, a zarazem zastąpienie tradycyjnych wypożyczeń międzybibliotecznych na cyfrowe przesyłanie publikacji. Dzięki temu czytelnik może od razu skorzystać z interesujących go woluminów niechronionych prawem autorskim lub licencjonowanych bez wychodzenia z domu. Wystarczy urządzenie elektroniczne z dostępem do internetu, najlepiej komputer.

Chcąc skorzystać z publikacji chronionych prawem autorskim, trzeba się jednak wybrać do biblioteki. Aby używać Akademiki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach musisz być naszym czytelnikiem. Jeśli nie masz założonej karty bibliotecznej, wystarczy, że weźmiesz swój dowód osobisty i się zapiszesz.

Więcej o Academice znajdziesz na stronie www.academica.edu.pl/