14 stycznia 2021 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach już po raz trzeci zostali zaproszeni jako goście do poprowadzenia lekcji bibliotecznej podczas półkolonii odbywających się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach w czasie ferii zimowych.

Spotkanie zaczęliśmy od przekazania dzieciom informacji o konkursie plastycznym organizowanym przez naszą bibliotekę pt. „Bohater literacki – mój autorytet”. Następnie Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka opowiedziała uczniom o książkach artystycznych, czyli takich, które są nie tylko piękne, ale także „żyją” i mają wiele zakamarków, do których warto zajrzeć. Dzieci zapoznały się z najbardziej zadziwiającymi książkami – miniaturkami, obrazkowymi, atlasami, komiksami, leporello, z książkami typu pop-up oraz lapbook, książkami zabawkami oraz w formie teatrzyku. Wzbudziły one w uczniach tak duże zainteresowanie, że przez dłuższy czas nie mogli oderwać wzroku od książek – czytali, przeglądali, dotykali. Lekcja została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zdjęcia publikujemy dzięki współpracy ze szkołą.